z myślą o wydajności

Zajmujemy się również automatyzacją procesów wytwarzania. Budujemy zrobotyzowane gniazda obróbkowe, które łączą możliwości robotów i obrabiarek CNC. Przedstawione aplikacje zostały kompleksowo wykonane przez Fenix Machines od fazy projektowania do włączenia ich do produkcji. 

Zrobotyzowane gniazdo obróbcze - szlifowanie, toczenie, paletyzacja odlewów.

Pierwsza aplikacja w wykonaniu Fenix Machines. Gniazdo pozwala obrabiać ponad 1000 sztuk odlewów w ciągu 8 godzinnej zmiany. Na filmie program robota jeszcze przed optymalizacją ścieżki ruchu dlatego też jego ruchy nie są całkiem płynne. Robot podaje surowy odlew do szlifierki , następnie do jednej z tokarek skąd odkłada do palety lub na stolik kontrolny w zależności od ustawień operatora. Szlifierka CNC Fenix SZK-3.

 

Zrobotyzowane gniazdo obróbcze - szlifowanie, toczenie.

Aplikacja na kształt poprzedniej, zrezygnowano tu z paletyzacji, przystosowana jednak jest do dwóch rodzajów odlewów. Gniazdo pozwala obrabiać ponad 1000 sztuk odlewów w ciągu 8 godzinnej zmiany. Robot podaje surowy odlew do szlifierki , następnie do jednej z tokarek skąd odkłada na stolik rozładunkowy. Szlifierka CNC Fenix SZK-3.